Rodzaje papieru

Kategoria: Blog

arkursze papieru w rolkach

Białe złoto

Papier jest artykułem przemysłowym produkowanym w postaci arkusza lub wstęgi. Powstaje w wyniku połączenia elementów pochodzenia roślinnego z wypełniaczami typu siarczan barwny, talk, substancje klejące, barwniki oraz inne środki, które mają na celu nadanie mu określonych właściwości. Ze względu na produkcję wyróżnia się pozbawiony występującej we włóknach drzewnych ligniny – papier bezdrzewny oraz papier drzewny.

Zastosowanie

Papier znajduje zastosowanie w przemyśle drukarskim, elektrotechnicznym, ceramicznym, tytoniowym, obuwnictwie i budownictwie. Wykorzystywany jest do wyrobu papieru fotograficznego, ściernego, uszczelek, filtrów i galanterii. Używany jest także m.in. do produkcji pieniędzy i papierów wartościowych.

Podział papieru

Zastosowanie papieru zależne jest od jego jakości. W tym celu został podzielony na kilka kategorii. Do klasy I i II zaliczany jest papier wyróżniający się najwyższą trwałością. Wykorzystywany jest wyłącznie do produkcji banknotów i państwowych dokumentów.
Klasę III i IV stanowi produkt bezdrzewny używany do produkcji druków specjalnych, dokumentów i często używanych produktów typu zeszyty czy notatniki.
Papier klasy V i VI wyróżnia się wytrzymałością i produkowane są z niego książki oraz podręczniki. Papier zakwalifikowany do ostatniej klasy wykorzystuje się do drukowania gazet.
Klasa i jakość używanego papieru drukowanego odgrywa istotną rolę podczas drukowania.


взять займ онлайн с плохой кредитной историей